شرایط ارسال و تحویل کالا

پس از ثبت سفارش به صورت موفق در سایت، فرآیند بررسی، آماده سازی و ارسال سفارش آغاز می گردد. در ادامه هر یک از مراحل را به تفصیل شرح خواهیم داد.

1.بررسی و تایید سفارش
پس از کنترل و بررسی اقلام سفارش و وجه پرداختی آن سفارش در سیستم تایید و فرایند آماده سازی آن برای ارسال اغاز می گردد. 
در صورتی که به هر دلیلی سفارش مورد تایید قرار نگیرد، وجه پرداختی مشتری (در صورت پرداخت موفق) به کیف پول مشتری عودت داده می شود. و نتیجه از طریق پیامک اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت.

2.ارسال سفارش
پس از آماده سازی، سفارش در تاریخی که در زمان ثبت سفارش توسط مشتری تعیین شده، بر اساس نوع ارسال انتخابی به آدرس  اعلام شده ارسال می گردد. در این زمان وضعیت سفارش به "ارسال شده" تغییر می یابد.

3.تحویل سفارش
با تحویل موفق سفارش به مشتری، وضعیت سفارش به "تحویل شده" تغییر می یابد. 

4.کالا به دست مشتری نرسیده
در بازارگیت مفهومی با نام "مهلت زمانی نرمال برای تحویل کالا به مشتری" برای رسیدن سفارش به دست مشتری در نظر گرفته شده است. که این زمان برای نحوه ارسال با پیک یک روز پس از تاریخ تعیین شده در زمان سفارش و برای نحوه ارسال پستی سه روز پس از تاریخ تعیین شده در زمان سفارش می باشد. چنانچه تا آن زمان سفارش به دست مشتری نرسد، مشتری می تواند با مراجعه به پنل کاربری گزینه " سفارش به دستم نرسیده" (این گزینه پس از گذشت مهلت زمانی تعریف شده فعال می شود) را انتخاب نماید. پس از انتخاب این گزینه، پیگیری لازم جهت ردیابی سفارش صورت می پذیرد. 
در صورتی که 7 روز پس از تاریخ تعیین شده در زمان سفارش مشتری گذشته باشد و اقدامی صورت نپذیرد (گزینه  "سفارش به دستم نرسیده" انتخاب نشود) به صورت پیش فرض وضعیت سفارش، تحویل به موقع کالا در نظر گرفته می شود.

5.عدم دریافت سفارش توسط مشتری 
در صورتی که با مراجعه مسئول تحویل سفارش به محل مشتری، وی از تحویل گرفتن سفارش خود امتناء نماید، وضعیت سفارش به "عدم دریافت سفارش توسط مشتری" تغییر یافته و وجه پرداختی سفارش مذکور به کیف پول مشتری عودت داده می شود. نتیجه عملیات از طریق پیامک اطلاع رسانی صورت خواهد شد.

6.لغو سفارش توسط مشتری
تا پیش از تغییر وضعیت سفارش به "ارسال شده"، مشتری می تواند با مراجعه به حساب کاربری خود در بازارگیت نسبت به لغو سفارش خود اقدام نماید. در صورت لغو موفق وجه پرداختی سفارش مذکور به کیف پول مشتری عودت داده می شود. و نتیجه نیز از طریق پیامک، اطلاع رسانی خواهد شد.

7.تغییر آدرس
تا پیش از تغییر وضعیت سفارش به "ارسال شده"، مشتری می تواند با مراجعه به حساب کاربری خود در بازارگیت نسبت تغییر آدرس ارسال مرسول اقدام نماید. 
لازم به ذکر است تغییر آدرس فقط در محدوده شهر انتخاب شده در آدرس اولیه امکانپذیر است.

8.تغییر زمان ارسال
در حال حاضر امکان تغییر زمان اولیه تعیین شده برای ارسال سفارش امکانپذیر نمی باشد.

9.کنترل تعداد و سلامت سفارش
مشتری می بایست در زمان تحویل نسبت به کنترل تعداد و سلامت ظاهری سفارش خود اقدام نموده و در صورت اشکال از تحویل گرفتن سفارش خودداری نماید. لذا تحویل گرفتن مرسوله به منزله صحت تعداد و سلامت ظاهری سفارش خواهد بود.

نحوه دریافت وجه از کیف پول 
 مشتری می تواند با مراجعه به حساب کاربری خود با ثبت اطلاعات حساب بانکی خود، درخواست دریافت موجودی کیف پول خود را در سامانه ثبت نماید تا وجه مورد نظر حداکثر ظرف 72 ساعت به حساب بانکی وی واریز گردد. همچنین درصورتی که مشتری بخواهد خرید جدیدی در بازارگیت داشته باشد، می تواند سفارش جدید خود را از محل کیف پول ثبت نماید.

رهگیری سفارش
در هر زمان مشتری می تواند با مراجعه به حساب کاربری خود در سایت بازارگیت از آخرین وضعیت سفارش خود مطلع گردد (ضمن اینکه هرگونه تغییر وضعیت سفارش از طریق سامانه پیامکی بازارگیت به مشتری اطلاع رسانی می گردد)، همچنین مشتری می تواند مرسوله های پستی خود را از طریق کد رهگیری که در حساب کابری در اختیار وی قرار می گیرد، در سایت پست https://newtracking.post.ir  رهگیری نماید.