برای فرم صورت شما چه مدل موی چتری مناسب‌تر است؟

مدل موی چتری برای انواع صورت
مدل موی چتری در بین دختر خانم‌ها و خانم‌ها مدلی پرطرفدار است که تغییراتی اساسی در چهره افراد ایجاد می‌کند. اما نکته مهم و قابل توجه این است که چه مدل چتری مناسب فرم صورت ماست؟ مثلا کسانی که صورت گرد، بیضی یا مثلثی دارند باید از مدل‌هایی استفاده کنند که با چهره‌شان مطابقت داشته باشد و هم‌خوان باشد.

برای فرم صورت شما چه مدل موی چتری مناسب‌تر است؟

مدل موی چتری، مدلی بسیار پرطرفدار است. اما این مدل مو انواع مختلفی دارد که عبارت از مدل موی چتری کوتاه، مدل موی چتری بلند، چتری صاف، مدل چتری کج، مدل چتری موج دار و... تمامی این مدل‌ها به نوبه خود زیبا هستد اما اینکه کدام مدل به فرم صورت شما بیشتر می‌آید جای سوال است. اگر تصمیم دارید مدل موهایتان را چتری بزنید باید بدانید که راه سختی را در پیش دارید، زیرا اگر جلوی موهایتان را کوتاه کنید و از این تصمیم پشیمان شوید باید مدتی طولانی با مدل آن کنار بیایید تا موهایتان دوباره بلند شود.

در این مقاله قصد داریم شما را با مدل موهای چتری که مناسب فرم صورت‌تان است، آشنا کنیم.

مدل موی چتری برای انواع صورت
چه مدل موی چتری به چهره شما می‌آید؟

انتخاب مدل موی چتری

در ابتدای مطلب باید به شما بگوییم که برای انتخاب مدل موی چتری باید سه نکته را در نظر داشته باشید.

 1. مراجعه به مجلات و عکس بازیگرانی که مدل موی چتری دارند: یکی از بهترین روش‌ها برای اینکه متوجه شوید که مدل موی چتری را دوست دارید یا خیر این است که عکس بازیگران و افرادی که مدل موی چتری دارند را مشاهده کنید. البته اگر جنس مو، فرم صورت و اندازه پیشانی شخصی که مشاهده می‌کنید با شما یکی باشد خیلی بهتر است. در زمانی که از یکی از مدل‌ها خوش‌تان آمد آن را ذخیره کنید و سپس به آرایشگر خود نشان دهید. همچنین چتری‌های مصنوعی هم وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را از فروشگاه‌های معتبر نیز خریداری کنید.
 2. مشورت با آرایشگر حرفه‌ای: حال که مطمئن شدید که چتری گذاشتن برای شما مناسب است، باید با یک آرایشگر حرفه‌ای مشورت کنید تا شما را راهنمایی کند که چه مدل چتری برایتان مناسب‌تر است تا زیباتر جلوه کنید. ضمنا آرایشگرهای حرفه‌ای در زمینه کوتاه کردن مو نیز تجربه دارند و می‌توانند در زمینه مدل مو و مدل چتری مو به شما مشورت دهند و راهنمایی کنند.
 3. حواستان به مراقبت‌های بعد از کوتاه کردن باشد: برای آنکه موهایتان به زیباترین شکل ممکن دیده شوند باید دائما از آن‌ها مراقبت کنید. زیرا به طور کلی هنگامی که موهایتان چتری باشد اولین چیزی که در چهره شما دیده می‌شود موهایتان است. به همین علت باید همیشه به آن‌ها رسیدگی کنید. برخی از خانم‌ها هنگامی که از خواب بیدار می‌شوند به موهایشان رسیدگی نمی‌کنند، اینگونه افراد بهتر است که به سراغ مدل موهای چتری نروند.
مدل موی عروسکی
انواع مدل موی چتری 

پیدا کردن فرم صورت و چهره برای انتخاب مدل موی چتری مناسب

برای انتخاب مدل موی چتری با توجه به فرم صورت باید فرم چهره خود را بشناسید. بنابراین در این مرحله شما را با چند روش که می‌توانید فرم چهره‌تان را پیدا کنید آشنا می‌کنیم. 

1. پیدا کردن فرم چهره با کمک آینه:

 • برای انجام این کار شما به یک آینه و یک ماژیک نیاز دارید. 
 • ابتدا موهای‌تان را کاملاً از صورت‌تان خارج کنید. سپس آینه را مقابل خود قرار دهید و دور تا دور صورت‌تان را با استفاده از ماژیک روی آینه بکشید. 
 • به تصویری که کشیدید نگاه کنید. آن تصویر باید نزدیک به یکی از شکل‌های مربع، بیضی، مستطیل، قلبی، لوزی یا دایره باشد.
مدل موی کوتاه
پیدا کردن فرم چهره

2. پیدا کردن فرم چهره با استفاده از دوربین گوشی:

 • در ابتدا مانند روش اول موهای‌تان را از صورت‌تان خارج کنید. 
 • حال با استفاده از دوربین سلفی گوشی از صورت‌تان عکس بگیرید. 
 • صورت‌تان را به دقت مشاهده کنید فرم آن باید به یکی از شکل‌های دایره، بیضی، مستطیل، قلبی یا لوزی نزدیک باشد. 

با این روش‌ها شما به آسانی می‌توانید فرم صورت خود را پیدا کنید. در ادامه مطلب به شما می‌گوییم که کدام مدل موی چتری مناسب فرم صورت شما است.

موی چتری برای صورت گرد و تپل
پیدا کردن فرم چهره

بهترین مدل موی چتری با توجه به فرم صورت شما

 • مدل موی چتری مناسب صورت گرد:

اگر فرم صورت شما گرد است، بهترین مدل موی چتری برای شما مدل چتری فرق کج است. همانطور که از نام این مدل مو پیداست به یک سمت از صورت شما متمایل می‌شود. البته بهترین مدل چتری برای خانم‌هایی که فرم صورت گرد دارند چتری ضخیم و پر است. این مدل چتری چهره شما را زیباتر می‌کند و به صورت‌تان فرم زیبایی می‌دهد، البته قبل از کوتاه کردن چتری‌هایتان تصمیم بگیرید که موهای‌تان را به کدام سمت می خواهید متمایل کنید. فقط حواستان باشد که مدل موی چتری نازک و کم پشت نگذارید.

موی چتری برای صورت گرد و تپل
مدل موی چتری مناسب صورت گرد
 • مدل موی چتری مناسب صورت مربع:

اگر شما فرم صورت‌تان مربعی شکل است، بهتر است که به سراغ مدل موی چتری صاف و کوتاه بروید. افرادی که فرم صورت‌شان مربعی شکل است زوایای صورت‌شان به سرعت دیده می‌شود، بنابراین بهترین روش این است که موهای‌تان را مدل چتری صاف، کوتاه کنید. همچنین اگر در قسمت میانی چتری‌هایتان کمی فاصله دهید بهتر است زیرا در این حالت فرم A شکلی ایجاد می‌شود که باعث می‌شود فرم صورت‌تان زیباتر دیده می‌شود. البته حواستان باشد که چتری‌هایتان تا روی ابروهای‌تان باشد نه بیشتر.

مدل موی دخترانه چتری
مدل موی چتری برای فرم صورت مربعی شکل
 • مدل موی چتری مناسب صورت بیضی شکل:

اگر شما فرم صورت‌تان بیضی شکل است بهتر است که به سراغ مدل موی چتری پر پشت و ضخیم بروید. خانم‌هایی که فرم صورت‌شان بیضی شکل است کارشان بسیار آسان‌تر است زیرا همه مدل مویی با این فرم صورت هم‌خوانی دارد. اما بهترین مدل موی چتری، مدل چتری پرپشت و ضخیم است زیرا به دلیل کشیده بودن صورت‌تان این مدل موی چتری تو ذوق نمی‌زند. البته همانطور که گفته شد، اگر قصد انتخاب مدل موی چتری دیگری را داشتید می‌توا‌نید با آرایشگری حرفه‌ای مشورت کنید و آن را به عنوان مدل موی خود انتخاب کنید.

مدل موی چتری مناسب صورت بیضی شکل
مدل موی چتری مناسب صورت بیضی شکل
 • مدل موی چتری مناسب صورت قلبی شکل

اگر فرم صورت شما قلبی شکل است برخی از مدل‌های چتری می‌توانند صورت شما را گردتر نشان دهد، اما مدل موی چتری کج که به یک سمت از چشمان‌تان معطوف شده است تعادل صورت شما را حفظ می‌کند و چهره‌تان را زیباتر نشان می‌دهد. همچنین هنگام کوتاه کردن از آرایشگر خود بخواهید که چتری‌های‌تان را کمی آشفته و لایه‌ لایه بزند تا موهای‌تان زیباتر دیده شوند. قسمت‌های کوتاه چتری باید تا ابروهایتان باشد و قسمت‌های بلند باید به گوشه چشم‌تان برسد. افرادی که فرم صورت قلبی شکل دارند قسمت بالایی صورت‌شان پهن‌تر از قسمت پایینی است و چانه‌‌هایشان همانند قلب کمی کشیده است.

مدل موی چتری مناسب صورت قلبی شکل
مدل موی چتری مناسب صورت قلبی شکل
 • مدل موی چتری مناسب صورت مستطیل شکل:

برای این فرم صورت‌ها مدل موی چتری کم پشت صاف یا کج مناسب‌تر است. همانطور که می‌دانید زوایای این فرم صورت همانند فرم صورت مربعی شکل مشخص است. بنابراین اگر می‌خواهید حالت مربعی بودن فک شما دیده نشود بهتر است که از مدل موی چتری صاف پرپشت دوری کنید زیرا این مدل مو زوایای فک شما را تشدید می‌کند.

مدل موی چتری مناسب صورت مستطیل شکل
مدل موی چتری مناسب صورت مستطیل شکل
 • مدل موی چتری مناسب صورت مثلثی:

اگر فرم صورت شما مثلثی شکل است به سراغ مدل موی چتری کم پشت یا مدل موی چتری صاف پرپشت بروید زیرا این دو مدل صورت شما را زیباتر می‌کند و موجب می‌شوند که چهره شما متعادل‌تر به نظر برسد.

مدل موی چتری مناسب صورت مثلثی
مدل موی چتری مناسب صورت مثلثی
 • مدل موی چتری مناسب صورت لوزی:

خانم هایی که فرم صورتشان لوزی شکل است از انواع مدل‌های چتری می‌توانند استفاده کنند زیرا هر یک از این مدل‌ها به صورت‌شان می‌آید و چهره‌شان را زیباتر می‌کند.

مدل موی چتری مناسب صورت لوزی
مدل موی چتری مناسب صورت لوزی
 • مدل موی چتری مناسب صورت کشیده:

اگر ارتفاع صورت‌تان زیاد است و قصد دارید یک مدل چتری انتخاب کنید که ارتفاع صورت‌تان کمتر به چشم بخورد، چتری پر پشت برای شما مناسب‌ترین مدل چتری است زیرا این مدل مو در کناره‌ها بلندتر و در میان پیشانی کوتاه‌‌تر می‌باشد. حواستان باشد که بلندی چتری‌تان باید تا روی گونه‌هایتان برسد و بر پهنای گونه‌هایتان تاکید کند. این مدل باعث می‌شود صورت‌تان متعادل‌تر دیده شود. همچنین می‌توانید به صورت لایه لایه این کار را انجام دهید و به سمت بلندی بروید و موهایتان را پلکانی کوتاه کنید.

 مدل موی چتری به انگلیسی
مدل موی چتری مناسب صورت کشیده

بهترین مدل موی چتری با توجه به اندازه پیشانی

هنگامی که قصد دارید موهایتان را مدل چتری کوتاه کنید، در کنار توجه به فرم صورت باید به اندازه پیشانی‌تان هم دقت کنید و با توجه به این نکته انتخاب کنید که چه مدل موی چتری برای صورت شما مناسب‌تر است و چهره‌تان را متعادل‌تر نشان می‌دهد. 

انتخاب مدل موی چتری برای پیشانی‌های کوتاه

اگر پیشانی شما کوتاه است مدل موی چتری نامتقارن و شیب‌دار می‌تواند صورت شما را زیباتر جلوه دهد. بنابراین از آرایشگرتان بخواهید تا موهایتان را با یک شیب تند و یک طرفه کوتاه کند و بلندی آن را تا استخوان گونه برسانند. 

مدل مو برای پیشانی کوتاه
مدل موی چتری مناسب خانم‌هایی که پیشانی کوتاهی دارند

انتخاب مدل موی چتری برای پیشانی‌های بلند

اگر پیشانی شما بلند است مدل موی چتری تاب خورده برای شما مناسب‌تر است، زیرا ضخامت و تاب موها از دیده شدن پیشانی‌تان جلوگیری می‌کند و موجب می‌شود که صورت‌تان زیباتر دیده شود. بنابراین از آرایشگرتان بخواهید که موهای‌تان را از مرکز پیشانی تا ابروهایتان کوتاه کند و گوشه‌های آن را تا گونه‌های تان ادامه دهد.

مدل چتری مناسب برای پیشانی بلندها
مدل چتری مناسب برای پیشانی بلندها

بهترین مدل موی چتری با توجه به جنس و حالت مو

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که در زمان انتخاب مدل موی چتری باید دقت کنید جنس و حالت مو است زیرا هر مدل موی چتری مناسب به یکی از جنس‌ها و حالت‌های مو است. 

 • مدل موی چتری مناسب موهای فر و مجعد:

اگر موهای شما فر و مجعد است حتماً از اتوی مو به طور دائم استفاده می‌کنید اما هنگامی که موهای‌تان را چتری میزنید باید این کار را رها کنید. زیرا چتری حالت‌دار موهای‌تان را زیبا‌تر می‌کند.

مدل موی چتری مناسب موهای فر و مجعد
مدل موی چتری مناسب موهای فر و مجعد
 • مدل موی چتری مناسب موهای ضخیم:

اگر موهای شما ضخیم است هنگامی که موهای‌تان را چتری می‌زنید به راحتی نمی‌توانید آن را حالت دهید زیرا هنگامی که چتری‌هایتان را اتو می‌کنید موهای‌تان به سمت بیرون حالت می‌گیرند و انتهای آن‌ها بسیار بد حالت می‌شوند. بنابراین بهترین مدل چتری برای شما چتری لایه لایه‌ای یا پرده‌ای است. حتی می‌توانید چتری یک طرفه را هم انتخاب کنید. در انتها شما باید با کمک یک برس گرد و سشوار آن‌ها را به داخل حالت دهید تا موهایتان زیباتر دیده شوند.

مدل چتری برای موهای ضخیم
مدل چتری برای موهای ضخیم
 • مدل موی چتری مناسب موهای نازک:

اگر موهای شما نازک است مدل موی چتری مناسب شما، چتری به هم ریخته است. این مدل مو کمی شبیه به چتری پرده‌ای است با این تفاوت که دو طرف آن کوتاه‌تر از چتری پرده‌ای می‌باشد. البته باید موهای‌تان را با کمک یک بیگودی و دستگاه فر کننده حالت دهید تا زیباتر دیده شود. همچنین به هیچ وجه از ژل یا روغن استفاده نکنید زیرا موهایتان به یکدیگر می‌چسبند.

چگونه موهای چتری را درست کنیم
چتری عروسکی برای موهای نازک

چگونه موهای چتری را حالت دهیم و درست کنیم؟ 

هنگامی که موهای‌تان را چتری می‌زنید، انتظار دارید که موهایتان به همان حالت بماند و هیچ وقت هم به هم نریزد اما این کاملاً اشتباه است، زیرا موهایتان به رسیدگی و مراقبت نیاز دارد. برخی از افراد هنگامی که به موهایشان می‌رسند تنها این کار را با اتوی مو انجام می‌دهند در حالی که موهای چتری نیازی به اتو مو ندارد. 
به طور کلی برای رسیدن به موهای‌تان به اتو، برس گرد سایز بزرگ و متوسط، یک سشوار و یک بیگودی با سایز متوسط نیاز دارید. حواستان‌ باشد که موهای چتری‌تان را به سمت داخل حالت دهید تا زیباتر دیده شوند. 
اتوی مو، چتری‌هایتان را صاف و تخت می‌کند و موجب می‌شود چتری‌هایتان بی‌حال به نظر برسد. به همین علت اتوی مو را بر روی برس گرد بگیرید و موهایتان را برس بکشید. حواستان باشد که این کار را به سمت داخل انجام دهید، اگر نمی‌توانید از سشوار استفاده کنید می‌تو‌انید از بیگودی کمک بگیرید و موهایتان را چند ساعت با بیگودی بپیچید.

حالت دادن به موی چتری
حالت دادن به موی چتری

 

مطلب مفید بود؟
84
15
اشتراک گذاری:
مطالب پیشنهادی