هر مدل گردنبندی مناسب چه مدل یقه لباس است؟

ست گردنبند با یقه لباس
انتخاب گردنبند مناسب با توجه به مدل یقه لباس بسیار مهم است زیرا اگر ندانید که چه مدل گردنبندی با چه مدل یقه‌ای ست می‌شود ممکن است با انتخاب نادرست، هم زیبایی لباس و هم زیبایی گردنبند از بین برود و ظاهر نه چندان زیبایی را ایجاد کند. همراه ما باشید با انتخاب و ست کردن گردنبند با همه مدل یقه‌های لباس.

هر مدل گردنبندی مناسب چه مدل یقه لباس است؟

یکی از اکسسوری‌هایی که به پیراهن، بلوز و لباس شما جلوه‌ای زیبا و خاص می‌دهد، گردنبند است. در بعضی از مواقع یکی از سخت‌ترین کارها در زمان آماده شدن برای حضور در یک مهمانی، انتخاب گردنبندی مناسب با لباس است که در بسیاری از مواقع نمی‌دانیم که کدام زیورآلات مناسب لباسی است که پوشیده‌ایم. گردنبند ساده انتخاب کنیم یا طرح‌دار و شلوغ؟

به طور کلی داشتن ظاهری جذاب در مهمانی یکی از عوامل مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید اما یکی از عواملی که موجب زیبای شما می‌شود و به آن زیاد اهمیت نمی‌‌دهید انتخاب گردنبندی مناسب است. گردنبند یکی از اکسسوری‌های است که با قیمتی کم هم می‌توانند ظاهر شما را متحول کند و موجب زیبایی دوچندان شما شود.

انتخاب گردنبند باید با توجه به اندازه گردن و مدل لباس انجام شود، در غیر این صورت اگر بخواهید که بدون دقت آن را انتخاب کنید و به هیچ یک از موارد گفته شده دقت نکنید گردنبند موجب نامتناسب رسیدن کل لباس شما و تیپ شما خواهد شد.

در این مقاله شما را با نحوه ست کردن گردنبند با لباس مجلسی آشنا می‌کنیم.

ست گردنبند با یقه لباس
هر مدل گردنبندی مناسب چه مدل یقه لباس است؟

منظور از گردنبند مناسب یقه‌های مختلف چیست؟

هر چقدر هم که انتخاب لباس مناسب برای مهمانی‌های غیر رسمی و یا رسمی برای شما سخت باشد به جرات می‌توان گفت که انتخاب اکسسوری‌های مناسب لباس، بسیار سخت‌تر است. در زمان انتخاب گردنبند باید به یقه لباس و خطوط گردن بسیار دقت کنید. اگر گردنبند با گردن و یقه لباس شما تناسب نداشته باشد موجب نامتعادل شدن ظاهر شما می‌شود.
به طور کلی باید حواستان به طول گردنبند انتخابی باشد زیرا نباید کوتاه‌تر یا بلندتر از خط یقه شما باشد.

ست گردنبند با یقه لباس
مدل گردنبند مناسب یقه‌های مختلف

انتخاب گردنبند با توجه به مدل یقه لباس

1. گردنبند مناسب یقه هفت:
برای انتخاب گردنبند مناسب یقه دلبری یا همان یقه هفت باید ابتدا  تزیینات و مدل یقه را در نظر بگیرید. اگر مدل یقه‌ شما ساده است باید گردنبندی شلوغ و پر از مهره انتخاب کنید اما اگر یقه هفتی شما مهره دوزی یا نوار دوزی شده است باید گردنبندی ساده انتخاب کنید تا جلوه زیبایی داشته باشد.
گردنبندی که انتخاب می‌کنید باید کمی از یقه شما بلندتر و متناسب با نوع یقه‌تان انتخاب شود. همچنین رنگ مهره‌های گردنبند هم باید متناسب انتخاب شوند. اگر گردنبند انتخابی شما ساده بود باید حتما رنگ گردنبند با رنگ لباس و مهره‌های یقه لباس شما همخوانی داشته باشد.

گردنبند مناسب یقه دلبری
گردنبند مناسب یقه هفت

2. گردنبند مناسب یقه اسکی:
برای ست گردنبند با لباس یقه اسکی بهتر است که به سراغ گردنبندهای زنجیر بلند بروید. همچنین می‌توانید اصلا از گردنبند استفاده نکنید. حواستان باشد گوشواره‌های بلند با لباس‌های یقه اسکی جلوه خاصی ندارند، بنابراین اگر قصد دارید که زیباتر دیده شوید بهتر است که به سراغ گوشواره‌های قلابدار یا میخی بروید. اگر هم که قصد ندارید گردنبند بیاویزید می‌توانید یک دستبند دست‌تان کنید.

گردنبند مناسب یقه اسکی
گردنبند مناسب یقه اسکی

3. گردنبند مناسب یقه گرد:
یقه گرد اصولا در بیشتر لباس‌ها به کار می‌رود و اغلب خانم‌ها به سراغ این لباس می‌روند زیرا لباس‌های یقه گرد هم برای لباس‌های مهمانی و هم برای لباس‌های رسمی و... کاربرد دارند و فرد در آن احساس راحتی می‌کند.
گردنبندی که متناسب با لباس یقه گرد است گردنبندی است که دارای زنجیر و مدال شلوغی است. در حقیقت نوع یقه‌ شما موجب هر چه زیباتر دیده شدن جواهرات شما می‌شود. بنابراین هر چه مدال و پلاک گردنبند شما شلوغ‌تر باشد یقه شما بیشتر به چشم می‌آید.
البته باید بدانید که یقه گرد به دو دسته یقه گرد بسته و یقه گرد باز تقسیم می‌شود. اگر قصد دارید لباس یقه گرد بسته را بپوشید باید به سراغ گردنبند با زنجیر بلند بروید اما اگر قصد دارید لباس یقه گرد باز بپوشید باید به سراغ گردنبندهایی با زنجیر کوتاه‌تر بروید. همچنین برای لباس یقه گرد بسته می‌توانید به سراغ زنجیرهایی که تا یقه هستند بروید.
به طور کلی شما هر نوع گردنبندی را می‌توانید با این نوع استایل ست کنید زیرا تنها بلندی و کوتاهی گردنبند ملاک می‌باشد.

ست گردنبند با لباس مجلسی
گردنبند مناسب یقه گرد

4. گردنبند مناسب یقه قایقی: 
برای ست گردنبند با لباس مدل یقه قایقی بهتر است که به سراغ گردنبندهای کوتاه نروید زیرا این گردنبندها با یقه لباس‌تان برخورد می‌کنند. همچنین اگر زنجیر گردنبندتان خیلی بلند باشد موجب پنهان شدن گردنبند در پشت یقه‌هایتان شده و گردنبند به چشم نمی‌آید. برای آنکه گردنبندتان به شما جلوه‌ای زیبا بدهد باید به سراغ گردنبند نسبتا بلند که به صورت بیضی روی گردن‌تان قرار می‌گیرد بروید. همچنین می‌توانید گردنبندهایی به شکل گل و سنگ هم انتخاب کنید.

گردنبند یقه ای
گردنبند مناسب یقه قایقی

5. گردنبند مناسب یقه مستطیل:
اگر قصد ست کردن گردنبند با لباس مجلسی یقه مستطیل را دارید باید بدانید که هیچ‌گاه نباید به سراغ گردنبندهای زاویه‌دار بروید زیرا این گردنبندها به هیچ عنوان با لباس شما هماهنگ نمی‌شوند. به جای آن بهتر است که به سراغ گردنبندهایی گرد که دور گردن قرار می‌گیرند بروید. همچنین می‌توانید از یک گردنبند مروارید کوتاه هم استفاده کنید.

 ست گردنبند با لباس
گردنبند مناسب یقه مستطیل

6. گردنبند مناسب یقه دراپه: 
به دلیل آنکه لباس‌های یقه دراپه دراماتیک می‌باشند بهتر است که به سوراغ گردنبندهای ظریف با آویز کوچک بروید. همچنین باید حواستان باشد که گردنبندهای گرد چسبان یا گردنبندهایی که خیلی بلند هستند به هیچ عنوان با این لباس ست نمی‌شوند بنابراین اگر قصد استفاده از این گردنبندها را دارید بهتر است که هیچ گردنبندی استفاده نکنید. به جای آن بهتر است که از انداختن گردنبند صرف نظر کنید و به سراغ گوشواره‌های خاص بروید زیرا این گوشواره‌ها با این نوع لباس بسیار جلوه خاصی ایجاد می‌کنند. یقه‌های دراپه به طور کلی خودشان دارای جزئیات هستند و بنابراین تنها انداختن یک گوشواره می‌تواند برای شما مناسب باشد.

گردنبند مناسب برای لباس
گردنبند مناسب یقه دراپه

7. گردنبند مناسب یقه دکلته و چوک:
اگر قصد پوشیدن لباس یقه دکلته یا چوک را دارید می‌توانید به سراغ گردنبندهای کوتاه یا چوکر بروید. این مدل گردنبندها به دلیل آنکه کتف‌های شما کاملا باز است جلوه زیبایی به شما می‌دهند اما نباید به سراغ گردنبندهای شلوغ بروید زیرا با لباس دکلته مجلسی به هیچ عنوان زیبا نمی‌شوند. همچنین شما می‌توانید به سراغ گردنبندهای دو رشته‌ای با مهره‌های زیبا بروید زیرا این گردنبندها هم جلوه خاصی به شما می‌دهند.

گردنبند مناسب برای لباس
گردنبند مناسب یقه دکلته و چوک

8. گردنبند مناسب یقه کج: 
برای ست گردنبند با لباس مجلسی یقه یک طرفه بهتر است که به سراغ گردنبندهای نامتقارن بروید. البته گردنبندهای چند لایه هم برای این مدل لباس‌ها مناسب می‌باشند و جلوه خاصی به شما می‌دهند

گردنبند مناسب برای لباس
گردنبند مناسب یقه کج

9. گردنبند مناسب یقه برگردان باز:
اگر برای حضور در مهمانی می‌خواهید شومیز یقه برگردان بپوشید یا اگر قصد دارید دکمه‌های بالای بلوز را باز بگذارید بهتر است که به سراغ گردنبند چوکر یا کوتاه بروید. اما اگر می‌خواهید که استایلی روزمره داشته باشید بهتر است که سراغ گردنبندهای بلند را بگیرید.

مدل گردنبند بلند برای روی لباس
گردنبند مناسب یقه برگردان باز

10. گردنبند مناسب یقه کار شده: 
اگر یقه لباس شما کار شده و سنگ دوزی‌های زیادی دارد بهتر است که به سراغ گردنبند نروید. زیرا گردنبند یقه‌ای طلا موجب دیده شدن یقه شما نمی‌شود بنابراین بهتر است که به سراغ زیورآلات دیگری مانند گوشواره بروید.

11. گردنبند مناسب یقه مردانه:
هنگامی که لباس یقه مردانه یا اسپرت می‌پوشید بهتر است که گردنبندتان هم ساده و اسپرت باشد زیرا زیورآلات نازک و ظریف برای این استایل مناسب هستند. حواستان باشد که با لباس مردانه به هیچ عنوان به سراغ سرویس‌ طلا نروید. به طور کلی پلاک و زنجیر ساده برای این نوع لباس‌ها مناسب‌تر است.

 گردنبند یقه ای
گردنبند مناسب لباس یقه مردانه

12. گردنبند برای لباس پشت باز:
لباس‌های پشت باز مجلسی اصولا با ظرافت تمام کار می‌شوند بنابراین بهتر است که به سراغ جواهراتی بروید که توجه شما را به پشت لباس افزایش داده تا جلوه زیبایی به شما بدهند. به طور کلی گردنبندهایی که به شکل Y هستند برای این لباس‌ها مناسب است. بهتر است که طول زنجیر را در قسمت پشت لباس به سمت پایین قرار دهید تا بر روی پوست شما بی‌افتد. زیورآلات دیگری که می‌توانید با این لباس ست کنید به عنوان مثال گوشواره‌های قطره‌ای میزان توجه را به لباس شما افزایش می‌دهند.

برای لباس پشت باز
گردنبند برای لباس پشت باز

نکات تکمیلی در انتخاب گردنبند مناسب لباس مجلسی

  • اگر یقه لباس شما صاف می‌باشد بهتر است که به جای استفاده از گوشواره به سراغ گردنبند بروید.
  • اگر لباس شما مدل یقه بسته است بهتر است که به سراغ گردنبندهای پر زرق و برق و بلند بروید.
  • گردنبندهای بلند چند رشته‌ای را می‌توانید با لباس‌‌های رکابی یا تاپ بپوشید زیرا جلوه‌ زیبایی به تیپ شما می‌دهند.
  • دقت داشته باشید که گردنبندتان باید بالای یقه‌ لباس قرار گیرد یعنی تنها باید فضای خالی بین لباس و گردن‌تان را بپوشاند بنابراین به هیچ عنوان به سراغ گردنبندهایی که روی یقه لباس قرار می‌گیرند نروید زیرا مدل یقه لباس را به هم می‌ریزند و زیبایی گردنبندتان هم از بین می‌رود.
  • در زمان استفاده از جواهرات به هیچ عنوان تعداد زیادی زنجیر طلا را کنار یکدیگر استفاده نکنید.
  • به طور کلی هر چه یقه لباس شما بسته‌تر باشد بهتر است که به سراغ گردنبندهایی بروید که زنجیر کوتاه‌تری دارند. البته این قانون روی لباس‌های یقه اسکی صدق نمی‌کند.
مطلب مفید بود؟
9
0
اشتراک گذاری:
مطالب پیشنهادی